NAŠE  VEDENÍ

RENÁTA BUCKLE / ZAKLADATELKA

"Jmenuji se Renáta a spoluzaložila jsem Young Hippocampus s cílem poskytnout bilingvní vzdělání dětem 1. stupně státních základních škol. Většina mezinárodních škol upřednostňuje anglofonní či mezinárodní kurikulum před českým. Mou vizí bylo integrovat anglický jazyk a anglofonní přístup ke vzdělání do celého programu již od 1. třídy a to nikoliv na úkor českého kurikula. Náš program vychází z britského vzdělávacího systému s tím, že děti si ověřují svou jazykovou úroveň Cambridge zkouškami".

Renáta založila Young Hippocampus spolu s českými a anglickými partnery, kteří disponují rozsáhlými zkušenostmi s výukou na českých a mezinárodních školách. Renáta je držitelkou magisterského titulu z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.


MICHAELA KREJBICHOVÁ / OFFICE MANAŽERKA


"Ahoj, jmenuji se Míša. Jsem studentkou České zemědělské univerzity v Praze, kde studuji obor podnikání a administrativa. V týmu Young Hippocampus pracuji na pozici účetní a office manager. V tomto oboru se pohybuji zhruba 4 roky, během kterých jsem měla možnost získat mnoho zkušeností a praxe. Za příležitost, být součástí tohoto programu jsem velmi ráda, jelikož mohu uplatnit své zkušenosti v dynamickém a rychle se rozvíjejícím prostředí."

Míša vystudovala Obchodní akademii v Liberci a nadále pokračuje se studiem na České zemědělské univerzitě v Praze, obor podnikání a administrativa.

NÁŠ TÝM V MNÍŠKU POD BRDY

JANA MLEZIVOVÁ / TŘÍDNÍ UČITELKA 1.E

Ahoj, jmenuji se Jana. Vystudovala jsem učitelství na Karlově univerzitě v Praze. Sedm let jsem učila v různých vzdělávacích institucích, z toho poslední 3 roky působím na ZŠ v Mníšku pod Brdy. Jako dítě jsem žila s rodiči nějakou dobu v zahraničí a měla jsem tak  možnost vyzkoušet si, jaké to je studovat v cizojazyčném prostředí. Díky této zkušenosti se dokážu dobře vcítit do svých žáků, kteří se vzdělávání ve dvou jazycích. Jsem nadšená, že jsem se mohla stát součástí týmu Young Hippocampus a mohu zúročit své znalosti a zkušenosti v bilingvním prostředí.  Kromě mé práce je mou největší zálibou cestování a poznávání nových kultur.."

Jana vystudovala obor Český a Francouzský jazyk na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V dětství si vyzkoušela jaké to je studovat v cizím jazyce v zahraničí.


JORDAN SITORIUS / ENGLISH TEACHER 1.E. 

"Ahoj, jmenuji se Jordan. Pocházím ze Spojených států, ale posledních 7 let jsem učila angličtinu v Číně. Jsem vděčná za tuto novou příležitost učit v České republice. Ve své práci ráda propojuji výuku s praxí a běžným životem. Věřím, že právě tímto způsobem se děti nejvíce naučí. Ráda sleduji nejen osobnostní růst mých malých svěřenců, ale také pokroky ve výuce druhého jazyka, kterých dosahují doslova na každém kroku.  Jsem nadšená, že mohu být součástí týmu Young Hippocampus a mohu provázet studenty programu na jejich cestě za vzděláním. Doufám, že poskytnu dětem zábavnou a působivou formu výuky  a tím v nich vzbudím zájem o další poznávání nejen anglického jazyka."


Jordan je držitelkou bakalářského titulu na California State University, který dále doplnila o řadu učitelských certifikátů TEFL a Cambridge Teaching Knowledge. Momentálně si doplňuje další učitelské vzdělání na Moreland University v USA.

NÁŠ TÝM V ROZTOKÁCH U PRAHY

CONNOR YARISH  / ANGLICKÝ TŘÍDNÍ UČITEL 3.E / VEDOUCÍ ANGLICKÝ UČITEL

"Ahoj, jmenuji se Connor! Jsem z Kanady a učím děti z různých koutů světa již 5 let. Učil jsme nejen v Kanadě, kde jsem děti řipravoval na zapojení do kanadského vzdělávacího systému, ale i například v Číně. To, co mě na učení dětí nejvíc baví, je vidět jejich pokrok a nadšení z jejich úspěchů. Je skvělé, že mohu být součástí týmu Young Hippocampus, protože mi to dává příležitost být hned na začátku jejich "anglické cesty" a mohu se postarat o to, aby právě tento začátek byl pro ně zábavný a zároveň správně akademicky nastavený."

Connor získal svůj bakalářský titul v oboru pedagogiky a dále v oborech anglický a francouzský jazyk v Kanadě na University of Winnipeg. Svoji další kvalifikaci si rozšířil o certifikáty TESOL/TESL/TEFL.


PAUL MYERS / ANGLICKÝ TŘÍDNÍ UČITEL 2.E / ASISTENT ANGLICKÉ UČITELKY 1.E 

"Jmenuji se Paul a posledních 5 let jsem strávil v Praze a na jiných místech České republiky. Nejvíce svých zkušeností jsem načerpal při výuce právě děti, a to od předškolního až do pozdně školního věku. Výuka dětí mi přináší opravdové naplnění a radost z toho, když vidím jaké pokroky mí student týden co týden dělají. Rád připravuji pro děti hodiny tak, aby vyšly vstříc různým potřebám mých studentů, ale aby byly zároveň zábavné. Moc rád jsem se stal součástí společnosti Young Hippocampus, protože ji považiji za profesionální a dynamickou organizaci a věřím, že našim studentům budu jejím prostřednictvím moci předávat své zkušenosti a vědomosti a podporovat je v jejich vzdělání."

Paul vyrostl a vystudoval vysokou školu v Coloradu, USA. Je držitelem bakalářského titulu z Fort Lewis College a TEFL certifikátu se zaměřením na výuku mladších dětí.


IVANA SOBOTKOVÁ / TŘÍDNÍ UČITELKA 3.E

"Ahoj, jmenuji se Ivana. Poté, co jsem ukončila své vysokoškolské studium, učím již vice než 10 let na státních základních školách. Také jsem 2,5 roku žila a studovala ve Velké Británii a viděla jsem, jak velký přínos dobrá znalost druhého jazyka má. Proto mám radost, že mohu učit v bilingvní česko-anglické třídě. Je to pro mě, stejně jako pro mé žáky, velká výzva. Sama mám dvě starší dcery, které byly vychovávány v bilingvním prostředí."

Ivana vystudovala učitelství na Univerzitě J. A. Purkyně v Ústí nad Labem.


KRISTÝNA OMRTOVÁ / TŘÍDNÍ UČITELKA 2.E

Ahoj, jmenuji se Krista. Pedagogické činnosti se věnuji již 20 let, hlavně na primárním stupni. Mám zkušenosti s dětmi se speciálními potřebami, od kterých jsem se toho hodně naučila o trpělivosti, ale především jedinečnosti každého z nich a o hledání cest k úspěchu. Při svém pobytu ve Velké Británii, ještě před začátkem mého vysokoškolského studia, jsem méla možnost nahlédnout do britského vzdělávacího systému, což mě myslím, již tehdy ovlivnilo. Stále hledám inspiraci i v těchto vodách pro svou každodenní práci. Ve své širší rodině i sociálních vztazích se pohybuji v multikulturním prostředí a tak mě těší možnost přispět k rozvoji otevřené společnosti už od útlého věku žáčků , kterým vstupuji do cesty na jejich trase do budoucnosti."

Krista vystudovala učitelství na speciálních školách na Univerzitě Karlově v Praze, kde následně vykonala rigorózní zkoušku ve stejném oboru. V rámci celoživotního vzdělávání absolvovala rozšiřující studium autismu, taktéž na UK v Praze. 


PETRA ZWINZ / TŘÍDNÍ UČITELKA 1.E. 

"Jmenuji se Petra Zwinzová a k učitelstvi mě před lety dovedlo divadlo. To jsem jako zálibu hrávala amatérsky v dětských kolektivech, ve školkách. Prostředí kolem dětí mi prostě "sedlo". To už jsem měla dvĕ malé dcerky, právě v předškolním věku. Tak jsem si k původně hotelové škole vystudovala na pražském UJAKU speciální pedagogiku a učitelství 1. stupně.

Angličtinu jsem se odjela před lety učit do USA, kde jsem rok žila a za němčinu jsem se provdala:). S manželem, Rakušanem, jsme vychovali bilingvně dvě, dnes již vlastně dospělé, dcery.
Divadélko, které mě k dětem dovedlo, mě na mé učitelské cestě provází. Bydlí v mých třídách a loutky mluví anglicky i německy. Učení zážitkem prostĕ funguje na děti malinké i starší."

Petra vystudovala speciální pedagogiku a učitelství 1. stupně na Univerzitě Jana Ámose Komenského.


NINA FRAME / ENGLISH TEACHER 1.E 

"Ahoj! Jmenuji se Nina. V Praze žiji již 4. rokem. Pocházím z Kansasu, ale vyrostla jsem na mezinárodních školách v Kamerunu a Konžské demokratické republice. Tyto mezinárodní školy a jejich vzdělávací programy, ve kterých se mísí různé jazyky, kultury i myšlenky,  mě vždy fascinovaly. Moje oblíbená část výuky je sledovat své studenty a sdílet s nimi své nadšení pro objevování nových kultur, myšlenek a odlišností. Jsem ráda, že ve společnosti Young Hippocampus mám možnost učit se od svých studentů stejně tak jako oni ode mě. 

Nina je držitelkou bakalářského titulu Anglo-American University a dále TEFL certifikátu se specializací na výuku mladších žáků.